Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

Společně za vítězstvím

Speciální olympiády jsou celosvětové hnutí - jejich cesta započala v roce 1968 ve Spojených státech americkým. Hlavním cílem je poskytovat sportovní aktivity pro děti, mládež a dospělé osoby s mentálním postižením. O vznik se zasloužila rodina Kennedyových a to zejména paní Eunice Kennedyová- Shriverová. Od doby vzniku se událo mnohé: Speciální olympiády mají své zastoupení ve 170 zemích světa, aktivně v nich sportuje 4,5 mil. sportovců, o jejich sportovní výkony se stará takřka 2 mil. dobrovolníků, rodičů a trenérů. V jednom roce uspořádá hnutí na celém světě takřka 100 tisíc akcí. V roce 1988 došlo k podpisu Memoranda s Mezinárodním olympijským výborem a od této doby jsme i součástí velké olympijské rodiny.

V České republice došlo k založení v roce 1990. Od té doby nabízíme postupně širokou škálu letních, zimních, kolektivních i individuálních sportů. Součástí hnutí je také řada doprovodných programů. Kráčíme tak – v duchu našeho motta – SPOLEČNĚ ZA VÍTĚZSTVÍM.

Hry
Odebírat
Studenti Erasmu v praxi

Studenti Erasmu v praxi

Studenti Erasmu, kteří se přihlásili do kursu Sports volunteering of handicapped - absolvovali praxi, která je podstatnou součástí tohoto kursu po bloku teoretického základu na fakultě. Ve dnech 4.-6.11. 2022 působili jako dobrovolníci při národním turnaji ve stolním tenise organizace Speciálních olympiád ČR ve Dvoře Králové. Mimo typické pomocné doprovodné práce zastávali pozice sparring…

Více
Family program pro hry v Berlíně 2023 - Registrace od 1. prosince 2022

Family program pro hry v Berlíně 2023 - Registrace od 1. prosince 2022

Pro zájemce o osobní účast na hrách v Berlíně v…

Více
Zlínský pohár 2022

Zlínský pohár 2022

Již popatnácté hostil Zlín turnaj pro naše týmy…

Více
Národní turnaj ve stolním tenise 2022  zhodnocení

Národní turnaj ve stolním tenise 2022 zhodnocení

    Letos se konal již 29. ročník…

Více

Zapojte se

Líbí se Vám naše aktivity? Zaujala Vás filosofie našeho hnutí? Chcete se přidat k naší společné cestě za vítězstvím? Máte mnoho možností – můžete se stát sportovcem, trenérem, dobrovolníkem, podporovatelem, mecenášem …… rádi Vás přivítáme.

VÍCE INFORMACÍ

S NÁMI V POHYBU

120
klubů
1 202
členů
28
uspořádaných akcí