Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

Gymnastika

Ředitel/ka sportu

Zdena Synovcová

E-mail

gymnastika@specialolympics.cz

Telefon

INFORMACE

Gymnastika je zařazena do sportovních programů SO jako tradiční olympijský sport, a to v podobě sportovní i moderní. V ČHSO se začínalo se sportovní gymnastikou, i s účasti na Evropských hrách v roce 2000 (Groningen)  a světových v roce 2003 (Dublin). Paralelně se od roku 1994 rozvíjela gymnastika moderní, která byla pro podmínky v ČHSO přijatelnější (podmínky ekonomické, prostorové, technické). V současnosti je v ČHSO registrováno 16 klubů moderní gymnastiky. Národní soutěže se přičleňují k dalším sportům (atletika, bocce, apod.) alespoň 1x ročně. Spolehlivě pracují 4 sportovní kluby: Tanvald, Česká Lípa, Jihlava a Chvalčov, jejichž závodnice se podílejí na zisku medailí na světových hrách.

Jako ředitelky sportů se vystřídaly Drahuše Martínková, od roku 2004 Zdena Synovcová.

 

Pro rok 2023-2031 jsou všechny gymnastické sestavy k nahlédnutí na tomto odkazu https://resources.specialolympics.org/sports-essentials/sports-and-coaching/gymnastics/rhythmic-gymnastics . V České republice se cvičí Level 1 - ROPE, HOOP, RIBBON, BALL

Gymnastika

GALERIE