Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

SK Mezi mosty Trutnov

INFORMACE

SK mezi mosty Trutnov

Vznik sportovního klubu s názvem SK mezi mosty Trutnov sahá do roku 2016. Od té doby se klub stále rozvíjí a roste. Zvětšuje se členská základna sportovců. Rovněž se postupně přidávají další sporty, které se v trutnovském oddíle provozují.

V současné době se reprezentanti účastní sportovních klání v plavání, stolním tenisu, bowlingu, bocce, cyklistice, integrované boccie, závěsném kuželníku, atletice, běžeckém lyžování, přehazované a přespolním běhu. Všechny tyto sporty se pravidelně v rámci oddílu trénují.

K tréninku se hojně využívá rozlehlá zahrada objektu, kde klub sídlí. Venkovní prostor poskytuje skvělé podmínky pro závěsný kuželník, přehazovanou, boccu a atletické vrhačské disciplíny. Když to sněhové podmínky dovolí, vznikne na zahradě 300 metrů dlouhý okruh pro běžecké lyžování. V objektu je rovněž tělocvična s kurtem na bocciu a s vybavením na stolní tenis. Dále oddíl spolupracuje s trutnovskými sportovišti. Pravidelně členové oddílu za podpory města navštěvují krytý bazén, atletický stadión nebo kuželnu.  

Kromě akcí pořádaných Českým hnutím speciálních olympiád se sportovci z klubu SK mezi mosty Trutnov zapojují také do soutěží pod hlavičkou Českého svazu mentálně postižených sportovců a Asociace integrovaných sportů.

Za dobu svého fungování se reprezentanti oddílu podívali za sportem do 21 různých měst České republiky a zúčastnili se celkem 75 sportovních akcí. Z turnajů, závodů a soutěží si domů přivezli celkem 406 cenných kovů. 

V roce 2019 byl oddíl SK mezi mosty Trutnov oceněn Radou města Trutnova za vzornou reprezentaci města. Na slavnostním předávání obdrželi zástupci oddílu z rukou pana starosty pamětní plaketu a finanční odměnu, která byla použita na další činnost klubu.

Sportovní oddíl je součástí Stacionáře mezi mosty Trutnov. Všichni členové oddílu jsou zároveň klienty stacionáře.

Členem oddílu se může stát každý sportovec bez ohledu na schopnosti, talent nebo míru postižení. 

Bc. Jaromír Rejmont - vedoucí klubu

SK mezi mosty Trutnov